Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

ПРИЙОМ ТА ВИДАЧА ДОКУМЕНТІВ

ПН: 09:00-17:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ВТ:09:00-17:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СР:09:00-17:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ЧТ:09:00-17:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
ПТ:09:00-17:00 БЕЗ ПЕРЕРВИ НА ОБІД
СБ:Вихідний
НД:Вихідний
  • Головна

Часті питання

З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження.
Дитячий закордонний паспорт до 16 років оформлюється при подачі заяви-згоди одним із батьків або законним представником.
З 16 років, оформлюється "дорослий" закордонний паспорт,  в згоді чи присутністі батьків немає потреби.

На який період часу оформлюється закордонний паспорт?

Паспорт оформлюється на період до 10 років, а особам, які не досягли 16-річного віку, на 4 роки.

Які відмінності між паспортом громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм та паспортом громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія?

У праву частину обкладинки паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм імплантовано безконтактний електронний носій, який відповідає вимогам стандарту ISO/IEC 14443A (стандарт, що описує частотний діапазон, метод модуляції і протокол обміну безконтактних пасивних карт ближнього радіусу дії (до 10 см) на магнітозв’язаних індуктивностях) щодо запису і зчитування даних та вимогам ICAO (англ. ICAO — International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності), що встановлюються до електронних документів. У нижній частині лицьового боку обкладинки такого паспорта розміщується спеціальний символ, який свідчить про наявність безконтактного електронного носія. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм є більш захищеним порівняно з паспортом громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.

Яка інформація вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

До безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вноситься: інформація, що міститься на сторінці даних паспорта громадянина України для виїзду за кордон; біометричні дані, параметри (відцифрований образ обличчя особи, відцифрований підпис особи, за згодою особи - відцифровані відбитки пальців рук); дані про забезпечення захисту інформації, що міститься на безконтактному електронному носії, відповідно до рекомендацій ICAO Doc 9303 (от англ. ICAO - International Civil Aviation Organization - Міжнародна організація цивільної авіації, спеціалізована установа ООН, що встановлює міжнародні норми цивільної авіації та координує її розвиток з метою підвищення безпеки та ефективності).

З якого віку неповнолітня особа може особисто звернутися щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Неповнолітня особа, яка досягла шістнадцятирічного віку, може особисто звернутись стосовно видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У разі, якщо один з батьків неповнолітньої особи, що подає заяву на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, декілька разів змінював прізвище, ім’я або по-батькові, які документи необхідно надати для підтвердження факту родинних зв’язків?

При зміні прізвища, імені або по-батькові особи, у тому числі з причин вступу до шлюбу або розлучення, необхідним є документальне простеження усього ланцюга цих змін від даних, зазначених у свідоцтві про народження дитини, до паспортних даних заявника на момент подання ним заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У такому випадку можуть бути надані оригінали свідоцтв про вступ до шлюбу, про розірвання шлюбу, про переміну імені тощо.

В якому випадку при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, необхідно надавати довідку про реєстрацію її громадянином України?

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що підтверджує громадянство особи, на ім’я якої від оформлений.

Тому, у разі оформлення вперше паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, надання заявником зазначеної довідки необхідно, якщо на момент народження особи хоча б один з її батьків не був громадянином України.

Це положення застосовується для осіб, які народились після 01.03.2001 року.

Чи можна оформити закордонний паспорт не за місцем реєстрації?

Згідно з пунктом 5 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. N 152, оформлення, видача паспорта для виїзду за кордон громадянам (у тому числі з відцифрованими відбитками пальців рук) здійснюється територіальними органами або підрозділами ДМС незалежно від місця проживання громадянина. Тобто, Ви можете подати документи для оформлення в будь-якому зручному для Вас Центрі обслуговування громадян «Паспортний Сервіс» або територіальному підрозділі ДМС не залежно від місця Вашої реєстрації чи проживання.

Якщо документи для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон подавалися в м. Києві, чи можу я забрати його в іншому місті, доплативши за пересилання?

На жаль ні. Ви можете отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон виключно за місцем подання документів на його оформлення.

Чи є необхідною особиста присутність дитини для оформлення їй паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

При оформленні біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, на безконтактний електронний носій не вносяться відцифровані відбитки пальців рук, а тому можливим є надання батьками фотографій дитини, що відповідають встановленим вимогам, для внесення до заяви-анкети відцифрованого зображення обличчя шляхом сканування.

Водночас, інспектор з метою запобігання шахрайству та зниження ризику незаконного вивезення або викрадення дитини може запропонувати вам забезпечити її особисту присутність під час видачі документа, що відповідає рекомендаціям ICAO (Doc 9303 ч. 1 том 1 розділ ІІІ п. 4.8.).

Чи можна сфотографуватися на паспорт громадянина України для виїзду за кордон у перуці?

В окремих випадках, зокрема у разі онкологічного захворювання та пов’язаною з цим зміною зовнішнього вигляду (внаслідок хіміотерапії тощо), допускається фотографування особи для оформлення їй закордонного паспорта в головному уборі або перуці, якщо такий головний убір або перука не суперечать вимогам, встановленим Міжнародною організацією цивільної авіації (ICAO), частково не закривають або не затіняють обличчя, не закривають очей тощо.

Чи може особа фотографуватися на паспорт громадянина України для виїзду за кордон в окулярах, контактних лінзах?

Декоративні контактні лінзи не дозволяються. Очі на фотографії повинні бути чітко видними та натурального кольору. Стосовно окулярів, не дозволяються сонцезахисні окуляри та окуляри з тонованими лінзами. По можливості слід відмовлятися від великої оправи. Оправа не повинна затуляти очі і світло не повинно відбиватися в окулярах.

Мій закордонний паспорт оформлений на дівоче прізвище, обов’язково мені робити новий після одруження?

Ви маєте обов'язково зробити новий паспорт, а старий треба здати, так як після зміни прізвища він є недійсним.

Чи потрібна страховка при оформлені закордонного паспорта?

Відповідно до статті 9 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” з метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянинові України витрат, пов’язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадянин України повинен бути застрахованим.
Оформлення страхових полісів здійснюється виключно за бажанням громадянина.

Чи можу я залишити собі старий закордонний паспорт?

Згідно з чинним законодавством громадянин не може мати одночасно більше ніж два діючих закордонних паспорти. При оформленні нового паспорта, попередній (один з попередніх) закордонний паспорт, виданий особі, підлягає анулюванню. Анулювання здійснюється шляхом пробиття не менше одного отвору в машинозчитувальній зоні, починаючи з її лівого краю. При цьому за заявою особи її анульований паспорт може не вилучатися, якщо в ньому проставлено одну чи декілька віз.

Чи необхідно заздалегідь робити копії документів для подання документів на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Вам необхідно прийти лише з оригіналами документів. Копії з них працівники «Паспортного сервісу» зроблять на місці.

Чи необхідно заздалегідь (за день) реєструватися в електронній черзі для подання документів?

Ні, заздалегідь реєструватися в черзі не потрібно. Реєстрація на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон не проводиться, подання документів проходить в той же день.

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності